Adres: Mickiewicza 6
Dyrektor: mgr Jolanta Skrzypczyńska
Strona WWW: www.lo1.olsztyn.pl
E-mail: liceum@lo1.olsztyn.pl

I Liceum Ogólnokształcące jest najstarszą szkołą na Warmii i Mazurach, mieści się w zabytkowym budynku z 1887 r. Jest „szkołą rodzinną” – kształci się tu często już trzecie pokolenie uczniów.
Posiada dobrze wyposażone, nowoczesne zaplecze dydaktyczne, pracownię informatyczną oraz wyremontowane sale sportowe z zapleczem sanitarnym. Przez 30lat była organizatorem zjazdów szkół imienia Adama Mickiewicza z całego kraju.

Prowadzi atrakcyjne zajęcia dydaktyczne i wychowawcze w terenie, wycieczki integracyjne dla uczniów klas I, pokazy
i zajęcia doświadczalne w laboratoriach wyższych uczelni.

W tradycję szkoły wpisały się uroczystości takie jak: "Ostatnia Lekcja", wieczory poezji, koncerty i imprezy charytatywne. Uczniowie wydają własną gazetę "Merkuriusz ", która poświęcona jest w całości aktualnym wydarzeniom w szkole. Nasze liceum prowadzi współpracę międzynarodową ze szkołami w Niemczech Prowadzi współpracę międzynarodową ze szkołami w Niemczech. Posiada wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną. Proponuje szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych według zainteresowań uczniów. Prowadzone są następujące sekcje sportowe: piłka nożna dziewcząt i chłopców, siatkówka dziewcząt i chłopców oraz koszykówka dziewcząt i chłopców. Poza sekcjami uczniowie szkoły mają możliwość wzięcia udziału w rozgrywkach unihokeja, zawodach lekkoatletycznych, tenisa stołowego.

Nasza szkoła bierze aktywny udział we wszelkiego rodzaju zawodach międzyszkolnych. Wyznajemy starożytną maksymę "IN CORPORE SANO MENS SANA" - "W zdrowym ciele zdrowy duch".
Działa szkolna grupa teatralna "FAUX PAS", zespół muzyczny "Muzyczna Scena Jedynki". Bardzo prężnie działa Samorząd Szkolny. Ponadto działają: Akademia Turystyczna Jedynki "Dreptaki", Klub Europejski Euro Jedynki, Szkolne Koło PCK i Caritas.

Uczniowie objęci są opieką pedagogiczną przez szkolnego pedagoga, korzystają z pomocy doradcy zawodowego,mają zapewnioną opiekę medyczną.

W listopadzie 2012r. szkoła otrzymała wyróżnienie I stopnia w kategorii "organizacje edukacyjne" XII edycji konkursu Warmińsko-Mazurskiej Nagrody Jakości.

NALEŻYMY DO SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE

tradycja+ nowoczesność = SUKCES

Odnoś sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych i zdobywaj indeksy na wyższe uczelnie

Zdaj celująco maturę by studiować na wymarzonym kierunku

Sprawdź swoje umiejętności oratorskie i erystyczne w praktyce biorąc udział w debatach oksfordzkich na terenie szkoły, województwa i Polski

Poznawaj świat i rozmawiaj po angielsku biorąc udział w symulowanych obradach ONZ w Polsce i zagranicą

Pomagaj innym działając w wolontariacie i szkolnym kole PCK

Poznaj ciekawych ludzi z pasją

Zatańcz w szkolnej auli na własnej studniówce

Zdobywaj wiedzę w atrakcyjnych formach (edukacja filmowa, wycieczki dydaktyczne, lekcje multimedialne)

Nasze atuty to:

·świetna lokalizacja

·bezpieczeństwo i przyjazna atmosfera

·języki obce nauczane na kilku poziomach

·srebrna tarcza PERSPEKTYW

​grupa teatralna "Faux Pas"
redakcja "Merkuriusza"
zespół muzyczny "Muzyczna Scena Jedynki"
Akademia Turystyczna Jedynki "Dreptaki"
Szkolny Klub Europejski EuroJedynki
Szkolne Koło PCK
zajęcia sportowe

Nazwa Opis
1A HUMANISTYCZNA Klasa humanistyczna. Planowane przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: historia, język polski, język obcy.

Przedmioty punktowane: Historia, Język angielski, Język polski, Matematyka
1B HUMANISTYCZNA Klasa humanistyczna. Planowane przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: historia, język polski, wos.

Przedmioty punktowane: Historia, Język angielski, Język polski, Matematyka
1C BIOLOGICZNO-CHEMICZNA Klasa biologiczno-chemiczna. Planowane przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia, język obcy

1D BIOLOGICZNO-CHEMICZNA Klasa biologiczno-chemiczna.Planowane przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia, matematyka.

Przedmioty punktowane: Chemia, Język angielski, Język polski, Matematyka
1E MATEMATYCZNO-FIZYCZNA Klasa matematyczno-fizyczna. Planowane przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: matematyka, fizyka, informatyka /język obcy.

Przedmioty punktowane: Fizyka, Język angielski, Język polski, Matematyka
1F MATEMATYCZNO-GEOGRAFICZNA Klasa matematyczno-geograficzna.Planowane przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: matematyka, geografia, język obcy.

Rekrutacja ID: 129; Wersja: 7.103.283.1095 Harmonogram ID: 602;