Adres: Bałtycka 37
Dyrektor: Stefan Procyk
Strona WWW: www.ekonomik.olsztyn.pl
E-mail: sekretariat@ekonomik.olsztyn.pl

​Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie to szkoła mogąca poszczycić się 70 - letnią tradycją kształcenia młodzieży i dorosłych w wielu zawodach.

Szkoła dysponuje 100 - osobową wysoko wykwalifikowaną kadrą pedagogów profesjonalnie realizujących proces dydaktyczno-wychowawczy. Szkoła umożliwia uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych - ECDL. Szkoła posiada Certyfikat Jakości -Szkoła Przedsiębiorczości.

Szkoła posiada bogatą i nowoczesną bazę dydaktyczną. Uczniowie mogą korzystać z 16 pracowni komputerowych, pracowni ekonomicznych, obsługi konsumenta, ruchu turystycznego, centrum multimedialnego oraz sali gimnastycznej i siłowni. Młodzież bierze udział w projektach międzynarodowych:

Międzynarodowy projekt "Odkrywanie i promocja regionów świata",

• PEACE Cross - cultural Understanding,
  • Informatyka Plus,
  • Współpraca z Kaliningradzką Szkołą Usług i Turystyki w Rosji.

Uczniowie mieszkający poza Olsztynem mają możliwość zamieszkania w bursie usytuowanej w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. Bursa dysponuje stołówką oferującą urozmaicone menu. Dysponuje też salą komputerową z możliwością dostępu do Internetu, salą gier. Organizowane są także zajęcia plastyczne, sportowe, fotograficzne i przyrodnicze.

Szkoła zapewnia praktyki w najlepszych firmach w Polsce a także za granicą w ramach Programu ERASMUS+.

W Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych w 2018 r. przeprowadzonym przez Wydawnictwo Edukacyjne "Perspektywy" nasza szkoła zajęła 2 miejsce w rankingu wojewódzkim i 71 miejsce w rankingu ogólnopolskim na blisko 2000 techników. Dzięki temu szkoła posiada tytuł „Złotej Szkoły 2018”.

Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika
oferuje:

Usługi edukacyjne – profesjonalne, świadczone przez wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną, posiadającą odpowiednią wiedzę i praktykę w zakresie kierowania procesem zdobywania wiedzy i kształtowania osobowości ucznia;

Usługi sportowo-rekreacyjne – zajęcia sportowe wraz z infrastrukturą, zawody, rajdy;

Usługi rozrywkowe – udział w projektach, wycieczkach, wyjściach do ośrodków kultury.

Położenie

Szkoła położona jest w pobliżu dwóch największych olsztyńskich jezior oraz lasu z dala od śródmiejskiego zgiełku. Atutem tej lokalizacji jest możliwość spokojnej nauki oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Jednocześnie położenie szkoły umożliwia bezpośrednią komunikację z centrum miasta, dworcem PKP i PKS.

Dojazd

Dogodny dojazd z dworca PKP i PKS, centrum oraz Jarot autobusami MPK nr 101, 106, 111, 127

Odwiedź "wirtualnie" naszą szkołę !

​W Technikum Nr 7 uczniowie kształcą się w następujących zawodach i w ramach ich kształcenia zdobywa kwalifikacje:

Klasa 1A-B

-technik ekonomista

AU.35 Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji,
AU.36 Prowadzenie rachunkowości,

Klasa 1C

-technik obsługi turystycznej

TG.14 Planowanie i realizacja imprez i usług turystycznych,
TG.15 Prowadzenie informacji turystycznej oraz sprzedaż usług turystycznych,

Klasa 1G-H

-technik hotelarstwa

TG.12 Planowanie i realizacja usług w recepcji,