VII Liceum Ogólnokształcące

Dyrektor: Marek Mariański
Strona WWW: zschio.olsztyn.pl
E-mail: zschio@zschio.olsztyn.pl

Początek naszej szkoły, mającej już ponad 50 lat, związany jest z rokiem 1961 kiedy to przy Technikum Budowlanym mieszczącym się na ul. E. Plater 3 zorganizowano dwie klasy. Rok szkolny 1962/63 rozpoczęliśmy jako samodzielna jednostka oświatowa. Tak powstawała nasza placówka. W roku szkolnym 1967/68 zajęcia odbywały się już przy ulicy Kołobrzeskiej 29. W 1977 roku szkoła otrzymała imię Jędrzeja Śniadeckiego, wszechstronnego lekarza i chemika. W roku szkolnym 1990/91 utworzono pierwsze klasy VII LO o profilu biologiczno-chemicznym i ogólnym. Od tego czasu mury "Chemika" opuściło już setki absolwentów.

Lokalizacja i dojazd:

• szkoła mieści się w pobliżu dworca głównego PKP i PKS, 15 minut pieszo

• dojazd autobusami linii nr 110, 121 (przystanek Zajezdnia MPK) oraz 103, 106, 107, 126, 128, 131 (przystanek Dworcowa-Kołobrzeska)

Szkoła znajduje się po prawej stronie ulicy Kołobrzeskiej (naprzeciwko zajezdni MPK).

Nasza oferta kształcenia dostosowana jest do Waszych potrzeb, oczekiwań i zainteresowań oraz zmieniających się warunków rynku pracy i wymagań rekrutacyjnych na studia wyższe. W VII Liceum Ogólnokształcącym oferujemy naukę w klasach o zróżnicowanych kierunkach i rozszerzeniach przedmiotów kształcenia: teatralno-filmowa (język polski, wiedza o społeczeństwie+przedmiot do wyboru: chemia, biologia, historia, język angielski, geografia ), przyrodnicza (język polski, język angielski+przedmiot do wyboru: biologia, chemia, geografia ). Dodatkowo każda z klas posiada bogatą ofertę zajęć dodatkowych, uzupełniających naukę w danym profilu o zajęcia warsztatowe dostosowane do zainteresowań młodzieży oraz wymagań rekrutacyjnych na uczelnie wyższe. Nasza szkoła stale unowocześnia bazę dydaktyczną, przekształcając sale lekcyjne w pracownie multimedialne i interaktywne.Dbamy również o właściwą infrastrukturę i zaplecze sportowe potrzebne do zajęć wychowania fizycznego. Uczniowie mogą korzystać z profesjonalnej pomocy pedagoga szkolnego, porad doradcy zawodowego oraz pielęgniarki. Współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Teatrem im.Stefana Jaracza, Studium Aktorskim, kinem Awangarda oraz Biurem Wystaw Artystycznych.
VII Liceum Ogólnokształcące to szkoła z tradycją i przyszłością, to szkoła dla Ciebie.

– zajęcia geograficzne, biologiczne, sportowe i artystyczne

– grupa wokalna „CANTUS”

– szkolna grupa teatralna

– zajęcia wyrównawcze dla słabszych uczniów