Niezalogowany
zmień rozmiar:

VII Liceum Ogólnokształcące

Adres: Kołobrzeska 29
10-431 Olsztyn
pokaż na mapie
Dyrektor: Marek Mariański
Strona WWW: zschio.olsztyn.pl
E-mail: zschio@zschio.olsztyn.pl

Opis oferty:Informacje ogólne:
Początek naszej szkoły, mającej już ponad 50 lat, związany jest z rokiem 1961 kiedy to przy Technikum Budowlanym mieszczącym się na ul. E. Plater 3 zorganizowano dwie klasy. Rok szkolny 1962/63 rozpoczęliśmy jako samodzielna jednostka oświatowa. Tak powstawała nasza placówka. W roku szkolnym 1967/68 zajęcia odbywały się już przy ulicy Kołobrzeskiej 29. W 1977 roku szkoła otrzymała imię Jędrzeja Śniadeckiego, wszechstronnego lekarza i chemika. W roku szkolnym 1990/91 utworzono pierwsze klasy VII LO o profilu biologiczno-chemicznym i ogólnym. Od tego czasu mury "Chemika" opuściło już setki absolwentów.

Lokalizacja i dojazd:

  • szkoła mieści się w pobliżu dworca głównego PKP i PKS, 15 minut pieszo

  • dojazd autobusami linii nr 110, 121 (przystanek Zajezdnia MPK) oraz 103, 106, 107, 126, 128, 131 (przystanek Dworcowa-Kołobrzeska)

Szkoła znajduje się po prawej stronie ulicy Kołobrzeskiej (naprzeciwko zajezdni MPK).
Oferta:
Nasza oferta kształcenia dostosowana jest do Waszych potrzeb, oczekiwań i zainteresowań oraz zmieniających się warunków rynku pracy i wymagań rekrutacyjnych na studia wyższe. W VII Liceum Ogólnokształcącym oferujemy naukę w klasach o zróżnicowanych kierunkach i rozszerzeniach przedmiotów kształcenia: teatralno-filmowa (język polski, wiedza o społeczeństwie+przedmiot do wyboru: chemia, biologia, historia, język angielski, geografia ), przyrodnicza (język polski, język angielski+przedmiot do wyboru: biologia, chemia, geografia ). Dodatkowo każda z klas posiada bogatą ofertę zajęć dodatkowych, uzupełniających naukę w danym profilu o zajęcia warsztatowe dostosowane do zainteresowań młodzieży oraz wymagań rekrutacyjnych na uczelnie wyższe. Nasza szkoła stale unowocześnia bazę dydaktyczną, przekształcając sale lekcyjne w pracownie multimedialne i interaktywne.Dbamy również o właściwą infrastrukturę i zaplecze sportowe potrzebne do zajęć wychowania fizycznego. Uczniowie mogą korzystać z profesjonalnej pomocy pedagoga szkolnego, porad doradcy zawodowego oraz pielęgniarki. Współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Teatrem im.Stefana Jaracza, Studium Aktorskim, kinem Awangarda oraz Biurem Wystaw Artystycznych.
VII Liceum Ogólnokształcące to szkoła z tradycją i przyszłością, to szkoła dla Ciebie.Zajęcia dodatkowe :

 – zajęcia geograficzne, biologiczne, sportowe i artystyczne  

– grupa wokalna „CANTUS”

– szkolna grupa teatralna

– zajęcia wyrównawcze dla słabszych uczniów 

– zajęcia przygotowujące do olimpiad i konkursów

– zajęcia przygotowujące do matury

– wycieczki edukacyjne

– wyjścia do kina i teatru

– spotkania i warsztaty organizowane przez doradcę zawodowego i pedagoga

–  wolontariat


Dostępne miejsca:

Nazwa Opis Liczba wolnych miejsc
I A - TEATRALNO-FILMOWA rozszerzenia: język polski, wiedza o społeczeństwie + przedmiot do wyboru (chemia, biologia,historia, język angielski,geografia)

Przedmioty punktowane: Język angielski, Język polski, Matematyka, Wiedza o społeczeństwie
30
I B - PRZYRODNICZA rozszerzenia: język polski, język angielski + przedmiot przyrodniczy do wyboru (biologia, chemia, geografia)

Przedmioty punktowane: Biologia, Język angielski, Język polski, Matematyka
30

Przykładowe zdjęcia:

Mapa

Rekrutacja ID: 135; Wersja: 8.125.293.1405 Harmonogram ID: 656;