Niezalogowany
zmień rozmiar:

Branżowa Szkoła I Stopnia nr 2

Adres: Paderewskiego 10/12
10-314 Olsztyn
pokaż na mapie
Dyrektor:
Strona WWW: www.zseh.pl
E-mail: sekretariat@zseh.pl

Opis oferty:Informacje ogólne:

Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła w Olsztynie jest szkołą dla każdego. To placówka o wieloletniej tradycji w kształceniu zawodowym młodzieży. W skład Zespołu wchodzą Technikum Nr 2 oraz Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 2.

U nas można zdobyć atrakcyjny i poszukiwany zawód. Staramy się dostosować proces dydaktyczny do indywidualnych możliwości edukacyjnych uczniów.

Absolwenci naszej szkoły są dobrze przygotowani do dalszej nauki, pracy i życia w nowoczesnym społeczeństwie.

Zapraszamy do zapoznania się z historią naszej szkoły na stronie internetowej http://zseh.pl/informacje/o-szkole.html.
Oferta:

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 2 kształci w następujących zawodach:

 • fryzjer
 • klasa wielozawodowa - sprzedawca, introligator, tapicer, stolarz, elektryk, kucharz optyk-mechanik, cukiernik, piekarz i wiele innych.

Po ukończeniu trzyletniej szkoły Branżowej I Stopnia istnieje możliwość kontynuacji nauki w naszej placówce w dwuletniej Branżowej Szkole II Stopnia z możliwością zdania matury i uzyskania tytułu technika.

   

Fryzjer

Kierunek fryzjer cieszy się renomą od wielu lat. Profesjonalna kadra nauczycielska wykształciła kilka pokoleń fryzjerskich mistrzów zawodu. Absolwenci ZSEH wielokrotnie otrzymywali najwyższe trofea na mistrzostwach Polski,Europy i świata. Dzięki nim Olsztyn stał się fryzjerską stolicą Polski. Nasi uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, są przygotowani do zdawania egzaminów czeladniczych. Nauka odbywa się w systemie trzyletnim, a warunkiem przyjęcia do szkoły jest zapewnienie sobie praktyki w salonie fryzjerskim.

Atutem szkoły jest profesjonalnie wyposażona pracownia – salonik fryzjerski oraz możliwość doskonalenia i prezentowania przez uczniów swoich umiejętności w wielu konkursach fryzjerskich o randze międzyszkolnej i ogólnopolskiej.

Perspektywy zawodowe

Absolwenci szkół fryzjerskich są fachowcami przygotowanymi do pracy w profesjonalnych salonach fryzjerskich, studiach urody i pielęgnacji.Najlepsi uczniowie szkoły zasadniczej są, po jej zakończeniu, zatrudniani w zakładach, w których odbywali praktykę. W ramach zawodu młodzież przygotowywana jest również do prowadzenia własnej firmy. Zawód fryzjer daje ogromne perspektywy zarobkowe już po ukończeniu nauki.

 

Klasa wielozawodowa

Sprzedawca

W ciągu trzech lat nauki nasza szkoła zawodowa przygotuje Cię do wykonywania popularnego i poszukiwanego na rynku zawodu sprzedawcy.

Jeżeli chcesz połączyć naukę z zarabianiem pieniędzy, jest to zawód dla Ciebie.

Możesz w krótkim czasie zdobyć wykształcenie, ucząc się w trybie: trzy dni w tygodniu zajęcia w szkole, dwa dni –płatna praktyczna nauka zawodu.

W trakcie nauki:

 • uzyskasz wiedzę z zakresu towaroznawstwa, promocji i organizacji sprzedaży, ucząc się
  w dobrze wyposażonych pracowniach,
 • zdobędziesz umiejętność obsługi kas fiskalnych i otrzymasz świadectwo potwierdzające te umiejętności.

Nauka zawodu odbywa się w sklepie, gdzie uczeń zatrudniony jest jako pracownik młodociany. Praktyki organizuje szkoła, prowadzą je najlepsze jednostki handlowe w Olsztynie.

Zdobyta wiedza oraz doświadczenie zawodowe pozwolą Ci znaleźć interesującą pracę – sprzedawcy, akwizytora lub kierownika sklepu – w dowolnej placówce handlowej. Możesz też założyć własną firmę, pracować samodzielnie.

Nauka kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe w zawodzie sprzedawca. Zdawalność takiego egzaminu w naszej szkole jest wyższa niż w województwie i kraju!

Drukarz

W ciągu trzech lat nasza szkoła zawodowa przygotuje Cię do wykonywania zawodu drukarza. Jeżeli chcesz połączyć naukę z zarabianiem pieniędzy, jest to kierunek dla Ciebie. Nauka zawodu odbywa się w drukarni, gdzie uczeń zatrudniony jest jako pracownik młodociany. Praktyki odbywają się m.in. w Olsztyńskich Zakładach Graficznych. Profesjonalne przygotowanie, wiedza i praktyczne umiejętności są gwarantem zdobycia pracy po skończeniu szkoły.

Inne zawody

W naszej szkole, w klasie wielozawodowej, mogą kształcić się przyszli optycy, fotograficy, jubilerzy, tapicerzy, krawcy, szwacze. Wiedzę i umiejętności zdobędą także ci, którzy chcą uzyskać wysokie kwalifikacje w innych profesjach. Warunkiem przyjęcia do szkoły jest zapewnienie sobie praktyki w zakładzie rzemieślniczo-usługowym odpowiadającym zawodowi wybranemu przez ucznia.

Nauka w szkole zawodowej trwa trzy lata: na lekcjach w szkole (dwa dni w tygodniu)
uczeń zdobywa wiedzę w zakresie przedmiotów ogólnych, zawodu uczy się na płatnych zajęciach praktycznych(trzy dni w tygodniu), które odbywają się w rzemieślniczych zakładach pracy. Wiedzę teoretyczną z przedmiotów zawodowych młodzież zdobywa na kursach organizowanych przez różne ośrodki dokształcania zawodowego w kraju.

Zalety wyboru szkoły zawodowej:

 • masz możliwość zdobycia atrakcyjnego zawodu,
 • uzyskasz dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, nauczysz się zawodu na praktykach w zakładach pracy,
 • będą Cię uczyć mistrzowie w swoim fachu,
 • otrzymasz za praktykę wynagrodzenie,
 • czas praktyk zostanie wliczony do Twojego stażu pracy,
 • szkoła pomoże Ci znaleźć praktykę.

Zajęcia dodatkowe :

W naszej szkole można rozwijać swoje pasje, uczestnicząc w kołach zainteresowań, m.in. Szkolnym Kole PCK, kołach sportowych, jak:

 • piłka siatkowa dziewcząt i chłopców,
 • piłka koszykowa chłopców,
 • piłka nożna dziewcząt i chłopców,
 • sztuki walki, unihokej,
 • tenis stołowy,
 • oraz w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Szkoła jest organizatorem oraz współorganizatorem wielu turniejów, konkursów oraz olimpiad, zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich. Do najważniejszych należą:

 • Olimpiada Wiedzy o Polsce Świecie Współczesnym,
 • Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna,
 • Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich,
 • Turniej Wiedzy o Przedsiębiorczości,
 • konkurs Poznaj swoje prawa w pracy,
 • projekt szkolnej biblioteki pn. Historia olsztyńskich ulic – Zatorze,
 • Szkolny Konkurs Fotograficzny.

W roku szkolnym 2013/2014 powstał pomysł organizowania w Zespole Szkół
Ekonomiczno-Handlowych Międzyszkolnego Festiwalu Muzyki Polskiej. Wydarzenie cieszy się ogromnym powodzeniem.
Dostępne miejsca:

Nazwa Opis Liczba wolnych miejsc
1C FRYZJER

Przedmioty punktowane: Geografia, Język angielski, Język polski, Matematyka
30
1D WIELOZAWODOWA zawody: sprzedawca, introligator, drukarz, tapicer, stolarz, elektryk, kucharz optyk-mechanik, cukiernik, piekarz i wiele innych

Przedmioty punktowane: Geografia, Język angielski, Język polski, Matematyka
30

Przykładowe zdjęcia:

Mapa

Rekrutacja ID: 144; Wersja: 9.140.298.1658 Harmonogram ID: 774;