Branżowa Szkoła I Stopnia nr 4

Dyrektor: Lidia Nowacka
Strona WWW: www.zsbolsztyn.pl
E-mail: sekretariat@zsbolsztyn.pl

Nasza szkoła od 65 lat kształci fachowców poszukiwanych na rynku pracy. Praktyczna nauka zawodu odbywa się w nowocześnie wyposażonych warsztatach szkolnych i w zakładach przemysłowych Olsztyna oraz okolic. Współpracujemy z ponad trzydziestoma pracodawcami, dzięki którym nasza młodzież może uczestniczyć w szkoleniach zawodowych (potwierdzonych uzyskaniem certyfikatu), konkursach umiejętności zawodowych (ocenianych przez pracodawców) oraz wycieczkach dydaktycznych do przedsiębiorstw.

Nasi uczniowie osiągają sukcesy w licznych olimpiadach i konkursach zawodowych np.: Olimpiada Zawodowa „Buduj z Pasją”, Turniej Budowlany „Złota Kielnia”, Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”, Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs „Wiedzy o Drewnie”.

Młodzież bierze również udział, w innych niż zawodowe, konkursach i olimpiadach, np.: Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,,Kangur”, Ogólnopolskim Turnieju Szkół „EKO”.

„Budowlanka” słynie też z sukcesów sportowych, np. w: Ogólnopolskich Zawodach Smoczych Łodzi na basenie WCRS „Aquasfera Galeria Warmińska”, Międzynarodowym Mitingu Pływackim Olsztyn – Kaliningrad, Mistrzostwach Olsztyna Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej, w halowej piłce nożnej, Drużynowych Mistrzostwach Olsztyna w tenisie stołowym chłopców, Mistrzostwach Polski Szkół Budowlanych w Piłce Siatkowej Chłopców, w plażowej piłce siatkowej, indywidualnych i drużynowych zawodach LA SPG.

W naszej szkole uczymy z wykorzystaniem Platformy Moodle; działa Szkolna drużyna Facebooka; realizujemy działania sportowe w ramach projektu „W - F z klasą”, w czasie których gościmy sławnych sportowców.

Wśród licznych uroczystości szkolnych, które organizujemy, należy wyróżnić Dzień Patrona Szkoły - Żołnierzy Armii Krajowej, kiedy oddajemy hołd tym wyjątkowym ludziom.

Monter sieci i instalacji  sanitarnych – nie tylko zamontuje kran, podłączy odpływ spod prysznica, zainstaluje kocioł gazowy lub klimatyzator, ale także nie mają przed nim tajemnic sieci wodociągowe i ciepłownicze.

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie - wszystkie ekipy budowlane zatrudnią naszego montera, to prawdziwy fachowiec, który z glazury i terakoty ułoży każdy wzór, a proste ściany pomaluje klasycznie lub z fantazją.

Stolarz - będąc mistrzem nowoczesnych maszyn, z każdej deski, płyty i sklejki stworzy niepowtarzalny mebel, którego formę doceni nawet najwybredniejszy klient.

Zespół Szkół Budowlanych to szkoła, która pozwala uczniom na realizowanie różnorodnych zainteresowań i potrzeb.

Proponujemy uczniom:

zajęcia dodatkowe zawodowe: projektowanie komputerowe z wykorzystaniem programów AutoCad, projektowanie mebli;

zajęcia sportowe: crossfit, piłka siatkowa, koszykowa, siłownia, fitness, basen, lodowisko, zajęcia na Plaży Miejskiej, golf, piłka plażowa;

wycieczki dydaktyczne do nowoczesnych zakładów produkcyjnych,

spotkania z ciekawymi ludźmi np. sportowcami, pisarzami, filozofami, karykaturzystami, grafikami, które organizuje biblioteka szkolna.

W ZSB aktywnie działa: Klub Honorowych Dawców Krwi, Samorząd Uczniowski, który dysponuje własnym budżetem oraz organizuje akcje charytatywne (na rzecz bezdomnych zwierząt, Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej), koło PCK – nasi uczniowie, dzięki dużym umiejętnościom, odnoszą sukcesy w wielu zawodach dotyczących pomocy przedmedycznej.

Uczniowie o uzdolnieniach artystycznych realizują swoje zainteresowania w przygotowywaniu programów artystycznych, małych form teatralnych wystawianych podczas imprez szkolnych np. z okazji corocznego Dnia Patrona.

1I MONTER SIECI I INSTALACJI SANITARNYCH MONTER SIECI I INSTALACJI SANITARNYCH. Współpraca z firmami: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o., Olsztyńskie Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych i Elektrycznych Sp. z o.o, Remondis Olsztyn

Przedmioty punktowane: Język angielski, Język polski, Matematyka, Zajęcia techniczne
1MZ MONTER ZABUDOWY I ROBOT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE. Współpraca z firmami: ARBET Investment Group sp. z o.o., Mas-Bud sp.j., PPHU Dompol, Pakt Sp.J, Przedsiębiorstwo Budowlane M. Guzikowski

1S STOLARZ STOLARZ. Współpraca z firmami: Lambud, Westo Producent Drzwi Drewnianych, Swedwood Poland Sp. z o.o. Oddział Wielbark, Zakład Stolarki Budowlanej Sosnowicz